Přihláška na náboženství 2024/2025 pro všechny ZŠ a SŠ

PŘIHLÁŠKA NA NÁBOŽENSTVÍ 2024/25 pro všechny ZŠ a SŠ v Římskokatolické farnosti Sedlčany

Své děti můžete přihlásit na výuku náboženství nejlépe do středy 4. 9. 2024 formou online přihlášky ZDE:

Ve čtvrtek 5. 9. 2024 od 18:45 je naplánováno v Komunitním centru osobní setkání mezi vyučujícími náboženství a rodiči přihlášených dětí na náboženství ze všech škol.

Předběžné Info:

1) Předpokládaný den výuky náboženství v Sedlčanech je každá středa v týdnu

2) Čas výuky je dle zkušenosti z minulého roku naplánovaný pro výuku v Sedlčanech:
– 13:15 mladší žáci (1. – cca 4. třída)

– 15:15 starší žáci (cca 4. třída – 9. třída)

3) Výuky můžeme mít pro všechny žáky ZŠ a SŠ na Sedlčansku dvojí formou. Dle počtu přihlášených dětí se 5. 9. na společné schůzce v 18: 45 v Komunitním centru rozhodne.
a) jako nepovinný předmět náboženství na 2. ZŠ Sedlčany Propojení
Mohou do této školy za výukou n.p. náboženství chodit žáci i z jiných ZŠ a SŠ.

b) jako kurz náboženství Římskokatolického v Komunitním centru Sedlčany

4) Bude-li se vyučovat i v jiných ZŠ mimo SedlčanyChlum, Vysoký Chlumec, Počepice, Jesenice, Kosova Hora – záleží na počtu a zájmu přihlášených dětí z daných škol mimo Sedlčanských škol.

Každý rodič má dle školského zákona právo na vzdělání pro své dítě dle jeho vyznání. A škola mu má povinnost takové vzdělání zařídit – formou výuky v mateřské škole či na škole spolupracující v náboženském vzdělávání tak, že se vyučuje na jedné škole pro danou školu či se vyučuje na jedné škole pro více škol jako nepovinný předmět náboženství.
Nebojte se tedy své dítě přihlásit zde online formou a vedení školy to oznámit. Oznámení po vašem online přihlášení přijde do školy i ze strany farnosti.

Na zájemce se těší vyučující Mgr. Ivanka Čiháková a R. D. Mgr. Lukáš Okurka